Fen severler sitesi
Herkes Fen Sever   
Ana Sayfa SSS RSS Linkler Site Haritasi Iletisim
 
..:: Yeni Haberler:  
Tum Yazilar
Projeler
Etkinlikler
Konular
Merak Ettikleriniz
Dosyalar
Sizden Gelenler
Haberler
Kulüp Çalışmaları

Haber
Adiniz:
Email:
Kabul et

 
Projeler 
Basit Hırsız Alarmı
Pazartesi, 12.20.2010, 01:06am (GMT+2)

Son yıllarda artış gösteren hırsızlık vakalarının günümüzde caydırıcı ve önleyici en önemli unsuru, kuşkusuz elektronik güvenlik sistemleridir.

Gelişen teknoloji sayesinde yangın ve soygun ihbar sistemleri , kamera sistemleri , görüntülü interkom sistemleri, alarm haber alma merkezi, bu ileri teknolojiden fazlasıyla yararlanmaktadır.

            Tüm dünyada elektronik güvenlik sistemleri birinci derecede önemli olmaya devam ederek, bu sektörün daha da çok gelişeceğini, güvenlik sistemlerinin neredeyse her eve ve işyerine gireceğine sinyallerini vermektedir.

            Akıllı alarm sistemleri ve kablosuz alarm sistemleri sayesinde kedi , köpek gibi evcil hayvanları algılamayan,  soygun ihbar sistemleri iç ve dış alanda çalışan dedektör ve ilave edilebilen extra LPG gaz dedektörü, su basma dedektörü ve çevre güvenlik sistemleri ve yangın ihbar sistemleri ile entegre olabilen alarm sitemlerison derece kapsamlı bir güvenlik paketi oluşturmaktadır.

            Alarm sistemleri için vazgeçilmez olan ve 24 saat kesintisiz hizmet veren  haber alma merkezleri , evde veya işyerindeki elektrik kesintisini, telefon arızasını, akü arızasını, dedektörlerde oluşabilecek arızaları, sirenlerin hala çalıp çalmadığını, alarm sisteminin kaçta kurulduğunu , hangi bölgeden kaç defa alarm geldiği gibi detayları emniyet birimlerine ve yetkililere 24 saat bilgi ulaştırmakta ve çözüm üretmektedir.

            CCTV kamera sistemleri hareket algıladığında kayıt yapan, hareketi algılayacağı alanı seçebileceğiniz şekilde dijital kayıt yaparak internet üzerinden evden veya işyerinden görüntü transferi yapmaktadır. Gizli CCTV kamera sistemleri sayesinde denetim ve kontrol sistemi kurmak ve yönetmek popüler bir gereksinim olmuştur.

            360 derece dönebilen , sabit kameraların görüntüleyemeyeceği bölgeleri yakınlaştırma yaparak gösterebilen kameralar güvenlik sistemini daha da güvenilir hale getirmektedir.

Araçların içine yerleştirilen GSM modülü sayesinde , aracın nerede olduğu, hangi güzergahtan ilerlediği , daha önceden belirlenmiş noktalara gelindiğinde cep telefonuna SMS ile bildirme özellikleri ile özellikle şirket araçları için mükemmel bir denetim ve kontrol sağlamaktadır.

            Bu sistemler oldukça pahalı ama güvenlik için şarttır. Evimi basit bir sistem kurarak korumak istedim. Bu amaçla bir alarm geliştirdim.

 

Evime bu sistemi uyguladım. Hem elektrik konusundaki bilgilerimi arttırdım, hem el becerimi geliştirdim, hem de basit ve ucuz yolla evimi daha güvenli hale getirdim.

Kaynakça: Bilim-teknik internet sitesi

 


Yorumlar (0)        Yazdir        Arkadasina Haber Ver        Ustte
 
Olaylar
Pz Pt Sa Ca Pr Cm Ct
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
October 2015

Ara